Organizatorzy

01_magda_portret 02_slawek_portretMagdalena Lasota i Sławek Okrzesik

Jesteśmy wrocławskimi fotografami i występujemy wspólnie pod szyldem STROP Studia Fotograficznego. Kształciliśmy się w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi na wydziale Filmu i Fotografii, a w międzyczasie szlifowaliśmy umiejętności na podwórkach naszych miast i to dość dosłownie, zajmując się fotografią dokumentalną i uliczną.

Od 2012 roku istnieje nasze studio a wraz z nim nasze fiksacje coraz bardziej skupiły się na człowieku, co obserwować można w innym naszym projekcie fotograficznym o tytule “ODDycham WROCławiem” (odd.wroclaw.pl). W międzyczasie Magda została przyjęta do Związku Polskich Artystów Fotografików, a Sławek został wykładowcą Międzynarodowego Forum Fotografii “Kwadrat”.

“Most ponad czasem” to pomysł fotograficznego dokumentu realizowanego z inspiracji organizatorów wrocławskiego Dnia Zyczliwości w 2014 roku. Przez 12 miesięcy zbierać będziemy historie ludzi połączonych szczególnymi więzami, których dzieli dystans pokoleń.

Za pomocą słów i zdjęć będziemy je prezentować czytelnikom niniejszej strony internetowej. Jesteśmy podekscytowani możliwością opowiadania wam o naszych bohaterach, bo uważamy, że warto ich znać.