O projekcie

Projekt Most ponad czasem to autorski pomysł Studia Fotograficznego STROP, który polega na uchwyceniu na fotografii więzi – prywatnej, zawodowej i każdej innej – łączącej bohaterów tego niezwykłego fotoreportażu. Mówiąc o „mostach ponad czasem”, autorzy zwracają się ku osobom, które rozumieją niezwykłą wartość dzielenia się pokoleniowymi doświadczeniami. Bliskość i próba zrozumienia drugiej osoby pomimo odległości wychowania, przekonań, wiedzy i daty urodzenia pozwalają zmniejszyć przepaść z obopólną korzyścią, budując most.

Uroczysta inauguracja projektu nie bez powodu odbędzie się 21 listopada podczas obchodów Dnia Życzliwości – temat tegorocznej edycji odzwierciedla poniekąd ideę Mostu ponad czasem. Łączenie pokoleń, przełamywanie stereotypów na temat młodzieży wśród osób starszych i na temat seniorów wśród młodych, wymiana wiedzy i umiejętności oraz pokazanie obszarów, w których młodzi i starsi mogą się czegoś od siebie nawzajem nauczyć – to nasz cel. Słuchajmy, rozmawiajmy, starajmy się zrozumieć nie tylko 21 listopada, ale cały rok!

Projekt został zaplanowany na 12 miesięcy, w tym czasie zrealizowane zostaną  fotoreportaże składające się na cykl. Zdjęcia wykonywane w czasie spotkań z bohaterami mają za zadanie pokazać i podkreślić łączące ich więzi, a także wzbogacić tekst opisujący związek pomiędzy nimi. Reportaże będą sukcesywnie ukazywały się na stronie internetowej, a zwieńczeniem cyklu będzie wystawa portretów w formie wielkoformatowej oraz katalog.

W poszukiwaniu bohaterów reportażu autorzy projektu chcieliby nawiązać współpracę z redakcjami seniorskich czasopism, uniwersytetami trzeciego wieku, uczelniami państwowymi i prywatnymi oraz lokalnymi mediami, które pomogłyby nagłośnić ideę. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych opowiedzeniem swojej historii międzypokoleniowej lub tych, którzy znają osoby połączone takim niezwykłym „mostem” do zgłaszania się do Studia STROP pod e-mailem studio.strop@gmail.com, lub telefonicznie: Magdalena Lasota – 503 393 313 i Sławomir Okrzesik – 530 377 071.